بهترین دکترهای ارتودنسی

بهترین متخصص ارتودنسی

بهترین دکترهای ارتودنسی که می شناسید چه کسانی هستند؟ آیا حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟ هدف شما از درمان ارتودنسی دستیابی به دندان هایی زیبا، یکدست و سالم در کوتاه ترین زمان ممکن است. این امر میسر نمی شود، مگر با درمان زیر نظر یک متخصص ارتودنسی. تجربه ی متخصص ارتودنسی سبب می شود، که بهترین نوع درمان متناسب با شرایط دهان و دندان شما را تشخیص دهد.

مراجعه به یک متخصص، درمانی موفق را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین، احتمال ایجاد مشکلات ناشی از درست قرار نگرفتن بریس، انتخاب روش درمانی نادرست برای شما مانند پارگی سیم اتصال و آسیب دیدن دندان ها و بافت لثه را به حداقل می رساند. ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکترهای ارتودنسی تهران و روش انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی آشنا کنیم.

آیا متخصص ارتودنسی در طول درمان ارتودنسی تاثیر دارد؟

قطعا مراجعه به متخصص ارتودنسی تاثیر زیادی خواهد داشت. به اصطلاح بهتر است، که هر کاری را کسی که تسلط بیشتری در آن دارد، انجام دهد. یک متخصص ارتودنسی در مقایسه با دندانپزشک عمومی تجربه بیشتری را در این زمینه کسب می کند و از طرفی دانش بیشتری را هم در این حوزه آموخته است. بنابراین، متخصص ارتودنسی دارای دو ویژگی می باشد، که وقتی در کنار هم قرار بگیرند می تواند یک تشخیص درست و بهترین روش با کوتاه ترین طول درمان ارتودنسی را برای شما رقم بزند.

انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است، که چطور یک متخصص ارتودنسی خوب انتخاب کنم؟ در ادامه با ما همراه باشید و موارد مهم زیر را جهت انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی مطالعه نمایید:

داشتن تخصص ارتودنسی دندان

تعداد دندانپزشکانی که در هر شهر مشغول ارائه خدمات هستند بسیار زیاد است. اما عزیزانی که می‌ خواهند دندان‌ هایشان را مرتب کنند یا ناهنجاری‌ های فکی خود را اصلاح کنند، حتما باید به متخصصین ارتودنسی مراجعه کنند. یعنی شما باید فقط دنبال دندانپزشکی باشید، که دارای تخصص ارتودنسی باشد. توجه داشته باشید که ما در حال بحث بر سر پیدا کردن بهترین دکترهای ارتودنسی دندان هستیم. بنابراین، با هیچ دندانپزشک دیگری از جمله دندانپزشک عمومی، متخصص ترمیمی و زیبایی، دندانپزشک کودکان و غیره سروکار نداریم.

بیشتر بدانید: قیمت ارتودنسی

رضایت بیماران

یکی از مهم ترین فاکتورها هنگام انتخاب متخصص ارتودنسی، رضایت بیماران و مراجعه کنندگان است. هر چه تعداد بیماران و مراجعه کنندگان به یک متخصص ارتودنسی بیشتر باشد و از فرآیند درمان خود بیشتر رضایت داشته باشند، اطمینان بالاتری برای انتخاب یک پزشک به وجود می آورد. رضایت بیمار باعث می شود، که بعد از گذراندن یک درمان موفق، آشنایان و نزدیکان خود را برای درمان به همان پزشک معرفی کند. این موضوع به نوعی نشان دهنده اعتبار آن دندانپزشک می باشد.

داشتن خلاقیت

در اکثر مواقع، روش ارتودنسی مورد نیاز ممکن است با روش های سنتی که قبلاً به کار برده می شد، مطابقت نداشته باشد. داشتن خلاقیت برای یک ارتودنتیست مهم تر از یک دندانپزشک معمولی است. یک متخصص ارتودنسی برای استفاده از گزینه‌ های متناسب با موارد خاص، باید از خلاقیت استفاده کند. متخصص ارتودنسی که فاقد خلاقیت است، درصورتی‌ که راه‌ حل‌ های درمان مؤثری را ارائه ندهد، نمی تواند فرآیند درمان شما را به خوبی کامل کند.

بهره‌ مندی از تجهیزات کافی و مدرن

یک دکتر ارتودنتیست هرچقدر هم که حرفه ای باشد، بدون تجهیزات خاص ارتودنسی، قادر به درمان بیماران خود نمی باشد. دانش و مهارت پزشک در فرآیند ارتودنسی یک طرف ماجرا است و استفاده از تجهیزات درمانی نیز یک طرف دیگر. این‌ دو مکمل هم هستند و حتما باید در کنار هم باشند.

بدون تجهیزات، حتی بهترین متخصص ارتودنسی هم نمی تواند کاری انجام دهد و بدون مهارت کافی، بهترین تجهیزات هم کاری از پیش نمی ‌برند. هنگام انتخاب دکتر ارتونسی خود، سعی کنید شخصی را در نظر بگیرید، که تجهیزات به روز دندانپزشکی را در مطب داشته باشد.

روش برخورد و پاسخگویی به بیماران

احتمالا برای شما پیش آمده است، که برای انجام کاری به مکانی مراجعه کردید و با اولین طرز برخورد از طرف مقابل، از مراجعه خود پشیمان شده اید و با خود گفته اید، که کاش جای دیگری را انتخاب کرده بودید. حالا این مسئله را برای درمان ارتودنسی در نظر بگیرید. ارتودنسی روند طولانی مدتی دارد و شاید شما تا حدود ۳ سال نیاز به مراجعه داشته باشید.

اگر متخصص ارتودنسی طرز برخورد خوبی با شما نداشته باشد، با آرامش و با حوصله به سوالات شما پاسخ ندهد، همچنین حوصله کافی برای توضیح دادن توصیه های مفید و موثر را برای شما به خرج ندهد، آیا به نظرتان می توانید با خیالی راحت و آسوده فرآیند درمان خود را به اتمام برسانید؟ متخصص ارتودنسی خوب، از نظر روش برخورد با بیمار، روندی را در پیش می گیرد، که شما هیچ یک از جلسات درمانی خود را پشت گوش نمی اندازید.

بهترین متخصصان ارتودنسی در تهران

در ادامه می خواهیم بهترین دکترهای ارتودنسی را که بالا ترین میزان رضایت مراجعه کنندگان را داشته اند به شما معرفی کنیم:

دکتر احسان ابوئی مهریزی

دکتر احسان ابوئی مهریزی متولد تیرماه سال ۱۳۶۰ در شهر تهران می باشد. ایشان با رتبه برتر در کنکور سراسری سال ۱۳۷۸ در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شدند، که بهترین دانشکده دندانپزشکی در سطح کشور بود. در سال ۱۳۸۷ در آزمون ورودی تخصص شرکت نمود و با کسب رتبه برتر در دوره تخصص ارتودنسی دانشگاه شاهد تهران پذیرفته شد. وی در رزومه علمی و پژوهشی خود سخنرانی های متعدد و چندین مقاله علمی پژوهشی به زبان فارسی و انگلیسی دارد. دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی از سال ۱۳۸۸ به درمان بیماران ارتودنسی اشتغال دارد. این متخصص بسیار حرفه ای و با اخلاق است. در حال حاضر دکتر مهریزی بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران است.

دکتر محمد فراهانی

دکتر محمد فراهانی یکی دیگر از متخصصان ارتودنسی با تجربه و عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی می باشد. وی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۶۸ است و در سال ۱۳۷۳ رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی را به خود اختصاص داد. وی چندین پژوهش علمی انجام داده است و همچنین چهار کتاب تخصصی در رشته دندانپزشکی و ارتودنسی تالیف نموده است.

دکتر حمید قاسمی

دکتر حمید قاسمی از متخصصین ارتودنسی در ایران هستند، که با استفاده از تکنیک ارتودنسی MEAW می ‌توانند بسیاری از ناهنجاری ‌های فکی را بدون نیاز به جراحی فک درمان کنند. ایشان پس از کسب موفقیت‌ های علمی از دانشگاه‌ های مختلف در سال ۲۰۱۵ برای خدمت به کشور و هموطنان خویش به ایران بازگشتند. او در حال حاضر عضو انجمن ارتودنسی آمریکا، آسیا پسیفیک و ایران است.

دکتر سیامک همت پور

دکتر سیامک همت پور سال ۱۳۷۸ از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران، با کسب رتبه برتر فارغ التحصیل شد. وی در آزمون ورودی تخصصی شرکت کرد و با کسب رتبه سوم کشوری در رشته ارتودنسی دانشگاه تهران پذیرفته شد. بعد از گذراندن دوره تخصصی ۳ ساله و موفقیت در اخذ بورد تخصصی از دانشگاه تهران به عنوان هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران فعالیت داشت. درحال حاضر، به عنوان متخصص ارتودنسی در مطب خود مشغول فعالیت می باشد.

دکتر علی حیدری

دکتر علی حیدری، متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فکی دارای بیش از ۱۸ سال سابقه در زمینه تخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت است. وی در طول مدت حرفه ای خود با بیش از ۴۰۰۰ بیمار در طیف گسترده ای از ناهنجاری ها و نیز بیماران مبتلا به شکاف های صورتی را با استفاده از به روز ترین تکنیک ها با دستگاه های ثابت و فانکشنال درمان کرده است. او از سال ۲۰۱۰ در امارات متحده عربی و در شهر دبی به عنوان متخصص ارتودنسی و نیز دکتر رسمی و تایید شده اینویزیلاین مشغول به کار بوده است. همچنین، سابقه همکاری با کلینیک های بزرگ امارات را در کارنامه خود دارد و اکنون نیز در دو مرکز بزرگ پزشکی_دندانپزشکی مشغول فعالیت می باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

این مقاله متعلق به دکتر مهریزی دندانپزشک متخصص ارتودنسی تهران می باشد. دکتر مهریزی در درمان انواع ناهنجاری های دهان و دندان، فک و اصلاح طرح لبخند تخصص دارد. دکتر مهریزی به عنوان دکتر متخصص ارتودنسی تمامی خدمات مرتبط با دانش و مراقبت هر چه تمام تر شخص ایشان انجام شده و منطبق با آخرین دستاوردهای علمی این رشته است. برای معاینه توسط دکتر مهریزی، متخصص ارتودنسی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵:۳۰ تا ۲۰ و پنجشنبه ها ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳ به مطب ایشان واقع در سعادت آباد، تقاطع بلوار دریا مراجعه فرمایید.

تلفن تماس جهت هماهنگی: ۸۸۳۷۶۳۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب

مقالات مفید ارتودنسی

کراس بایت
کراس بایت

کراس بایت چیست؟ نشانه های ناهنجاری کراس بایت معمولا در کودکی ظاهر شده و در طول زمان به خودی خود

کشیدن دندان عقل برای ارتودنسی
کشیدن دندان عقل برای ارتودنسی

کشیدن دندان عقل برای ارتودنسی اگر درباره ارتودنسی دندان تحقیق کرده باشید، احتمالا در مورد کشیدن دندان عقل برای ارتودنسی