درباره دکتر احسان مهریزی

متخصص ارتودنسی و ناهنجاریهای فک و صورت

دکتر احسان ابوئی مهریزی متولد تیرماه سال ۱۳۶۰ درشهر تهران می باشد. در مدرسه همیشه تلاشگر و رتبه اول بوده و در سال ۱۳۷۴ وارد تنها دبیرستان تیزهوشان تهران بنام علامه حلی شد ( استعدادهای درخشان ) و در سال ۱۳۷۸ در رشته علوم تجربی از دبیرستان و پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شد. پدر وی دکتر محمدعلی ابوئی مهریزی دندانپزشک و متخصص ترمیمی و زیبایی اصالتاً از استان یزد و مادر وی دکتر فرزانه تدین دنداپزشک از شهر زنجان هستند و ایشان او را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی تشویق کردند که با رتبه برتر در کنکور سراسری سال ۱۳۷۸ در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شد که بهترین دانشکده دندانپزشکی در سطح کشور بود.
در طول تحصیل همواره از دانشجویان علاقمند و ممتاز دانشکده دندانپزشکی بود و در ورودی بهمن ۷۸ رتبه دوم و در آزمون علوم پایه رتبه سوم را کسب نمود. در سال ۱۳۸۴با معدل ممتاز و عنوان پایان نامه ” بررسی اثر لايت پلاسما آرك و هالوژن بر سختی سه نوع كامپوزيت” بعنوان دندانپزشک عمومی فارغ التحصیل شد.

دکتر مهریزی بعد از دانشگاه  وارد خدمت وظیفه شد و درکلینیک تخصصی دندان پزشکی امام خمینی و بیمارستان بقیة‌الله تهران بعنوان دندانپزشک فعالیت کرد. سپس در سال ۱۳۸۷ در آزمون ورودی تخصص شرکت نمود و با کسب رتبه برتر در دوره تخصص ارتودنسی دانشگاه شاهد تهران پذیرفته شد. پس از سه سال آموزش دوره رزیدنتی در سال ۱۳۹۰ با عنوان پایان نامه تخصصی ” بررسی اثر سيم چند رشته ای استنلس استيل و نيكل تيتانيوم بر میزان درد بيماران ارتودنسی ” بعنوان متخصص ارتودنسی و ناهنجاریهای فک و صورت فارغ التحصیل شد. دکتر احسان مهریزی متخصص ارتودنسی در سال ۱۳۹۰ با شرکت در آزمون بورد تخصصی و کسب رتبه برتر، مدرک دانشنامه تخصصی یا بورد تخصصی ارتودنسی را اخذ نمود و از سال ۱۳۹۰ بعنوان عضو هیأت علمی و استادیار دانشگاه  بصورت تمام وقت در خدمت فعالیتهای علمی و آموزشی دانشگاه بود. او از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ به مدت پنج سال در بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تدریس دروس نظری و بالینی در بخش عمومی ارتودنسی و همچنین تدریس تئوری و کلینیکی در بخش تخصصی (رزیدنتی) ارتودنسی به فعالیت های علمی مشغول بود.

 وی در رزومه علمی و پژوهشی خود سخنرانیهای متعدد و چندین مقاله علمی پژوهشی به زبان فارسی و انگلیسی دارد. دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی از سال ۱۳۸۸ به درمان بیماران ارتودنسی اشتغال دارد. وی علاوه برمطب در چندین کلینیک تخصصی سابقه کار موفق دارد از جمله کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی قزوین، کلینیک ویژه دانشگاه آزاد تهران، پلی کلینیک شهرداری منطقه ۵ شهرداری تهران و کلینیک دندانپزشکی بیمارستان بهمن. ضمناً در کلینیکها هیچ بیماری نیمه کاره رها نشده و همه بیماران به نحو احسن درمان شدند.

دکتر مهریزی دارای تجربه درمان ارتودنسی خوب و موفق بیش از ۱۰۰۰ بیمار می باشد طوری که همه بیماران اعم از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان از روند و نتایج درمان رضایت داشته اند. دکتر مهریزی با عشق و علاقه به علم ارتودنسی همواره تلاش کرده تا با بهره گیری از به روزترین تکنولوژی و دستاوردهای علمی و بهترین وسایل، بهترین درمان ارتودنسی را ارائه دهد و سعی دارد بتواند بعنوان بهترین متخصص ارتودنسی به جامعه خدمت کند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد. دکتر احسان ابوئی مهریزی در سال ۱۳۸۵ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک فرزند بنام نیکان متولد سال  ۱۳۹۲ می باشد. همسر وی دکتر مریم اخوان زنجانی دندانپزشک می باشد و بیشتر در زمینه دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی پیشگیری فعالیت می کند. دکتر احسان مهریزی متخصص ارتودنسی در حال حاضر بجز مطب در مرکز دیگری پذیرش بیمار ندارد و در مطب خصوصی در سعادت آباد غرب تهران مشغول طبابت و ارائه انواع درمانهای تخصصی ارتودنسی می باشد.

همکاران دندانپزشک مطب

دکتر احسان ابوئی مهریزی

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت

دکتر محمدعلی ابوئی مهریزی

متخصص دندانپزشکی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دکتر آرش ابوئی مهریزی

جراح دندانپزشک

درمان ریشه دندان و ایمپلنت

دکتر مریم اخوان زنجانی

جراح دندانپزشک

دندانپزشکی کودکان و پیشگیری

دکتر فرزانه تدّین

جراح دندانپزشک

دندانپزشکی ترمیمی و کودکان