دیپ بایت

دیپ بایت

ژورنال دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران دیپ بایت را اینگونه تعریف می کند: “پوشاندن عمودی بیش از حد دندان های پیشین فک پایین توسط دندانهای پیشین فک بالا در زمان بسته بودن آرواره” در اصل دیپ بایت همان ناهنجاری اور بایت به صورت شدید تر است.

مشکلات دهان در ناهنجاری دیپ بایت

از نتایج این وضعیت، بروز مشکلاتی در ناحیه دهان است. از آنجایی که دندان ها با یکدیگر برخوردی ندارند و بیشتر با بافت دهانی تماس پیدا می کنند، ممکن است که آسیب هایی را به این بافت های نرم دهانی وارد کنند. از مشکلات دیگری که ناشی از عدم تماس دندان های پیشین بالا و پایین است می توان به ایجاد فشار مضاعف بر روی دندان های عقبی در طول غذا خوردن اشاره کرد. دندان های پیشین در بالا و پایین با یکدیگر تماس پیدا نمی کنند، پس نمی توانند به جویدن غذا کمک کنند، بنابراین تمامی فشار بر روی دندان های عقبی قرار می گیرد.

مشکلات سلامتی در وضعیت دیپ بایت

مشکلاتی مانند دیپ بایت و دندان های نامرتب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور موثر را سخت تر می کنند و سلامت دهانی ضعیف ناشی از آن ممکن است که بر سیستم سلامت کلی فرد تاثیر بگذارد. سلامت ضعیف دندان و لثه ها در ایجاد بیماری هایی نظیر بیماری های قلب و عروقی، دمانس، دیابت و عفونت های تنفسی موثر است.

بر اساس مطالعات منتظر شده توسط ژورنال IOSR علوم پزشکی و دندانپزشکی، دیپ بایت ممکن است بر آناتومی مفصل آرواره نیز تاثیر بگذارد. مفصل تغییر یافته آرواره ممکن است به از دست رفتن شنوایی، سر درد، سرگیجه و احساس سوزش در گلو، زبان و بینی بیانجامد. علاوه بر مشکلات فیزیکی، ناهنجاری هایی مانند دیپ بایت ممکن است به اعتماد به نفس بیمار صدمات فراوانی وارد کند. دیپ بایت معمولا در شکل صورت فرد تاثیر می گذارد و ممکن است مبتلایان به آن در مورد لبخند خود اعتماد به نفس کافی نداشته باشند.

درمان مشکل ناهنجاری دیپ بایت

برای درمان دیپ بایت باید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. اصلاح ناهنجاری های دندانی عملکرد دهان بیمار را بهبود می بخشد و به انجام روتین های بهداشتی دهان و دندان روزانه را راحت تر می کند. ارتودنسی روشی معمول برای درمان این نوع ناهنجاری است، اما بهتر است درباره بهترین روش درمان با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی مشورت شود.
بهترین زمان درمان برای این مشکل هنگامی است که بیمار جوان است، دقیقا زمانی که تمام دندان های شیری افتاده و تمام دندان های دائمی بیرون آمده اند. البته این مسئله برای انجام ارتودنسی به طور کل پیشنهاد می شود. با وجود این بزرگسالان با هر سنی درمان ارتودنسی را انجام داده و به نتایجی عالی دست می یابند. اگر در تهران ساکن هستید، برای درمان ناهنجاری های دندانی مانند دیپ بایت می توانید به دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی تهران مراجعه کنید.

این مقاله متعلق به دکتر مهریزی دندانپزشک متخصص ارتودنسی سعادت آباد است. دکتر مهریزی در درمان انواع ناهنجاری های دهان و دندان، فک و اصلاح طرح لبخند تخصص دارد. به عنوان دکتر متخصص ارتودنسی تمامی خدمات مرتبط با دانش و مراقبت هر چه تمام تر شخص ایشان انجام شده و منطبق با آخرین دستاوردهای علمی این رشته است. برای معاینه توسط دکتر مهریزی، متخصص ارتودنسی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:30 تا 20 و پنجشنبه ها ساعت 9:30 تا 13 به مطب ایشان واقع در سعادت آباد، تقاطع بلوار دریا مراجعه فرمایید. تلفن تماس جهت هماهنگی: 88376318

 

 

5 (100%) 1 vote

About the Author :

Leave a Comment

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH