ارتودنسی ثابت

در گذشته بریس های ثابت به دلیل اینکه از براکت‌ها و سیم‌های فلزی تشکیل شده بود و بسیار قابل مشاهده بودند به ریل قطار شهرت داشتند. با این حال، امروزه همه چیز تغییر کرده است، به طوری که می توان از مزایای بریس های ثابت بدون معایبی که در گذشته داشتند، بهره مند شد. در روش ارتودنسی ثابت، بریس ها به طور مستقیم به سطح دندان ها متصل می شوند و به تک تک دندان ها فشار وارد می کنند تا به تدریج آنها را در جای خود قرار دهند. در روش ارتودنسی ثابت، امکان خارج کردن بریس ها تا پایان طول درمان وجود ندارد. برای مشاهده قیمت ارتودنسی ثابت روی لینک آبی کلیک کنید. 

ارتودنسی ثابت

طول درمان ارتودنسی ثابت

این سوال یکی از سوالات متداول درباره ارتودنسی ثابت است. باید بدانید که زمان لازم برای تکمیل درمان ارتودنسی با بریس های ثابت متفاوت است اما به طور متوسط بین ۱۲ تا ۲۴ ماه طول می کشد تا درمان کامل شود. در طول این مدت، باید در قرار ملاقات های منظم با متخصص ارتودنسی شرکت کنید تا او بتواند تنظیمات لازم را انجام دهد و پیشرفت درمان شما را بررسی کند. دکتر مهریزی، با بیش از ۱۲ سال سابقه، بهترین متخصص ارتودنسی ثابت در تهران است که در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک مهارت و تجربه بالایی دارد. 

مزایای ارتودنسی ثابت

پایداری و استحکام: فلز نسبت به سایر درمان های ارتودنسی قوی تر است. بنابراین، خطر خرابی ناشی از شکستگی در ارتودنسی ثابت کمتر است.دهد.
راه حل مقرون به صرفه: مقرون به صرفه ترین درمان برای صاف کردن دندان های شما، انتخاب بریس های فلزی است. در ارتودنسی ثابت، از فولاد ضد زنگ استفاده می شود زیرا مقرون به صرفه و کارآمد است. شما می توانید لبخند رویاهای خود را ایجاد کنید در حالی که در بودجه خود باقی می مانند.
درمان های سفارشی: برخی از ناهنجاری ها را  نمی توان با روش های دیگر اصلاح کرد. فلز یک ماده همه کاره است که ارتودنتیست ها، آن را به عنوان بهترین راه حل برای رفع تقریباً تمام مشکلات ارتودنسی عنوان می کنند.
طول درمان کوتاه تر: زمان درمان ارتودنسی ثابت، کوتاه تر از سایر روش های ارتودنسی است.

انواع ارتودنسی ثابت

در بخش زیر با انواع بریس ارتودنسی ثابت آشنا می شوید. 

ارتودنسی ثابت فلزی

ارتودنسی فلزی

بریس های فلزی سنتی رایج ترین نوع بریس ها هستند و امروزه پیشرفته تر از گذشته شده اند. بریس های فلزی از فولاد ضد زنگ مرغوب ساخته شده اند که دندان های شما را با استفاده از براکت های فلزی و سیم های کمانی صاف می کنند. با بریس های فلزی، می توانید الاستیک های رنگی را برای داشتن لبخندی منحصر به فردتر و رنگارنگ داشته باشید.

ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی شفاف

بریس های سرامیکی از مواد سرامیکی شفاف ساخته شده اند و بنابراین کمتر از بریس های فلزی دیده می شوند. به همین دلیل از بریس های سرامیکی عمدتاً برای کسانی که نگرانی های زیبایی دارند استفاده می شود. ارتودنسی سرامیکی  نیاز به توجه بیشتری برای بهداشت دهان و دندان دارند. زیرا بریس های سرامیکی بزرگتر و شکننده تر از بریس های فلزی هستند. 

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال

بریس های ارتودنسی لینگوال مانند بریس های سنتی است، با این تفاوت که براکت‌ها و سیم ها در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند. از آنجایی که بریس های لینگوال قابل مشاهده نیستند، انتخاب بسیار خوبی برای نوجوانان و بزرگسالان است. بریس های لینگوال یک گزینه عالی برای بیمارانی است که علاوه بر درمان ناهنجاری های دندان، به زیبایی ظاهر نیز اهمیت می دهند.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی ثابت با الاینرهای نامرئی یکی از روش های محبوب برای درمان ناهنجاری های فک و دندان است. ارتودنسی نامرئی از ترازهای شفاف و پلاستیکی ساخته شده است. الاینرها برای هر بیمار با انجام یک اسکن سه بعدی از دهان قابل سفارشی شدن است. از ترازهای نامرئی برای رسیدن دندان ها به موقعیت صحیح استفاده می شود. 

معایب ارتودنسی ثابت

●  در ابتدای درمان ارتودنسی ثابت ممکن است کمی درد داشته باشید.

●  در ارتودنسی ثابت، بهداشت دهان و دندان سخت تر است.

●  با برداشتن بریس تغییر رنگ می دهد.

●  در طول درمان ارتودنسی ثابت از غذاهای چسبناک و سفت باید اجتناب شود.

●  ملاقات منظم با متخصص ارتودنسی برای سفت کردن ونگهداری بریس ها الزامی است.(هر ۳-۶ هفته در طول درمان).

●  در طول مدت درمان ارتودنسی ثابت، باید از ورزش های تماسی و سنگین اجتناب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵/۵ - (۲۳ امتیاز)